29.aprīlis. Ierašanās Siguldā

Rīgas Centrālajā stacijā esmu ieradies ļoti laicīgi, līdz vilcienam uz Siguldu vēl aptuveni stunda. Rimi tieku pie nelielām ne gluži veselīgākās pārtikas rezervēm – pīrādziņi, šokolādes batoniņi, banāni un Nestea. Kamēr gaidu vilcienu un ceļabiedru, lēnām pastaigājos šurpu turpu pa staciju, vērodams tajā sastopamo publiku.

LDZ Apsardze noteikti ir parūpējusies, lai dažādu puskriminālu elementu stacijā būtu krietni mazāk, bet gadās arī pa kādai sejai, kuras attēls visticamāk rotā arī policijas iecirkņa sienu. Divi apsargi pavada uz izeju pusi, kurš vēl pirms mirkļa vecākam kungam skaidroja savu dzīves filozofiju – kāpēc, bļ…, nav jāmācās.

Pamazām pulcējas kādas vecmeitu ballītes dalībnieces. Visām pār plecu sarkanas lentas, līgavai galvā plīvurs. Varu pavērot arī modes tendences – ja manā jaunībā populāras bija platas, nošļukušas bikses, tad šobrīd, šķiet, topā ir apspīlētas un īsas. Kādam puisim, kas paiet man garām, bikšu galu no vietas, kur beidzas zeķe, šķir vismaz 10 centimetri.

Vilciens tiek padots, un 21:30 uzsākam kustību Siguldas virzienā.

Vagons ir diezgan tukšs, tāpēc mūsu mugursomām ir iespēja atpūsties sēdeklī, kas atrodas mums pretī. Konduktore pienāk ar veco, labo Nokia “taustiņtelefonu” rokās un piefiksē mūsu biļešu numurus. Vilciens ik pa brīdim jūtami šūpojas. Kad pametam kārtējo staciju, aizveru acis un klausos vilciena ritmā – kā tas pamazām uzņem ātrumu.

Siguldā ierodamies jau tumsā. Pils viesnīca, kurā apmetīsimies, nav tālu no stacijas. Nosakām virzienu un soļojam. Sākumā paskrienam savai viesnīcai garām, jo uz stacijas pusi vērstā fasāde nav pārāk informatīva. Kad nonākam jau pie citas viesnīcas, griežamies atpakaļ un redzam, ka no pilsētas puses mūsu viesnīca ir uzreiz pamanāma. Pie ieejas durvīm pamanām pazīstamu seju. Vilciena konduktore arī nakšņos šeit kopā ar savu kolēģi. Konduktore atpazīst mūs un nosmejas, ka varbūt gulēsim blakus. Uz to atbildu, ka ko tādu gan neapsolu. Un tā arī ir – numuriņi nav gluži blakus. Ar meiteni recepcijā vienojamies par brokastīm pēc 8:00 un varam sākt uzkrāt spēkus pirmajai pārgājiena dienai.