6.maijs. Valmiera

Pēdējai pārgājiena dienai mums lielu mērķu vairs nav. Plānā viegla pastaiga pa Valmieru. Laikapstākļi atkal izcili.

Vispirms ieturam kārtīgas brokastis. Čārlijs atkal rosās savā būrī un gluži veiksmīgi atdarina telefona skaņas.

Sakravājam savas somas un dodamies Valmieras ielās. Vispirms Valmiermuižas virzienā. Pie alus darītavas notiek tirdziņš, kā arī zirgu izjādes un paraugdemonstrējumi. Skan mūzika, bērni šūpojas šūpolēs. Tirdziņā pieejamos gardumus gan aplūkojam, bet nepērkam, jo somas jau tāpat pilnas.

No Valmiermuižas dodamies uz mācītājmuižu, Dzirnavu ezeru, Vecpuišu parku. Deviņu žuburu liepu viegli atpazīt, bet ne tik viegli atrast punktu, no kura visus deviņus žuburus nofotografēt.

Deviņu žuburu liepa

Seko Zilais bastions. Netālu no tā saule strūklakā iekrāsojusi varavīksni, ko mums izdodas notvert arī foto. Apskatām arī Livonijas pils drupas.

Kazu krācēs kāds puisis cītīgi trenējas airēšanas slalomā. Pie stāvajiem krastiem notiek gatavošanās kādam pasākumam. Starp kokiem sakarināts milzums burku ar svecītēm. Esam tur dienas gaismā, bet vakarā noteikti skats būs iespaidīgs. Tik aizdomājamies par to, nez, kā kāds tās visas aizdedzinās. Turpat izvietotas gaisa trases, un ik pa brīdim kāds jaunietis aiztrauc pār Gauju.

Dodamies atpakaļ uz pilsdrupām un Pils Ķēķī ieturam pusdienas. Vienkārši un ļoti garšīgi.

Noslēdzošais posms ir ceļš līdz stacijai. Kamēr gaidām, apsēžamies turpat stacijā uz soliņa. Vilciens pienāk pēc 17:30. Pagaidām pasažieru nav ļoti daudz. Vairāk iekāpj Cēsīs un vēl vairāk Siguldā, tai skaitā ir daudz riteņbraucēju.

Vilciens pārpildīts, dažiem jāstāv kājās. Netālu no mums kāds iereibis puisis izklaidē savu blakussēdētāju. Tā izrādās gana iecietīga un atbild puiša izteikumiem. Tas pamanās sievietei piedāvāt līdzpaņemto alu, kā arī vairākas reizes nomest savu telefonu. Citādi gan puisis pieklājīgs un nekaitīgs. Pamazām tukšojam Haribo lācīšu paciņu, kas kopā ar mums ir piedalījusies visā šai pārgājienā. Rīgā ierodamies vakarā.