Loja, Gauja un citi labumi

Pētot karti, secinu, ka Gaujas nacionālajā parkā neesmu apguvis to trīsstūri, kuru veido A2 un A3 šoseju sakļaušanās pie “Sēnītes”. Atsevišķos pārgājienos esmu pagājis no Siguldas un Krimuldas uz Rīgas pusi, bet vēl daudz palicis neizpētīts. Tieši minētajā trīsstūrī glīti iekļaujas Lojas upe, par kuru lasīts un dzirdēts daudz laba. Tad nu sāku plānot pārgājienu gar Loju.

Uzreiz top skaidrs, ka ar Loju kārtīgam pārgājienam būs par maz, jo gar to ir vērts noiet noiet tik kādus 5-6 kilometrus. Var, protams, doties tālāk uz upes augšteci, bet viss liecina, ka labākie skati ir tieši lejtecē no Katrīndzirnavām līdz Lojas ietekai Gaujā. Turpinu savus meklējumus un atceros, ka reiz, kad biju Siguldas un Krimuldas pusē, neaizgāju līdz Lielajam akmenim. Kartē arī pamanu, ka Gaujā ir iezis, kas ne reizi nav ticis iekļauts manā maršrutā, – Katlapiezis.

Liekot kopā Loju, ceļu līdz Gaujai un gar to, pārgājiena distance jau izskatās daudz cienījamāka, bet man vēl nav gana. Mana maršruta tuvumā ir arī Inčukalna Velnala, kas arī uzreiz tiek atzīmēta. Kad nolemju, ka braukšu ar ierasto pirmo vilcienu Valmieras virzienā, nevis autobusu, maršrutu papildina arī ceļš no Inčukalna stacijas līdz Lojas upei. Tas dod iespēju apskatīt Inčukalnu, kā arī apmeklēt Indrānu parku, kur reiz slējusies Hincenbergas muiža. Te jau kopumā izskatās pēc aptuveni 30 kilometriem, un nu beidzot esmu apmierināts ar uz papīra sasniegto 😊

Lai izzinātu sīkāk par Loju un noskaidrotu par iespējām nokļūt Gaujas krastā iepretim Katlapiezim, kur neviena manā rīcībā esoša karte ceļu nepiedāvā, sazinos arī ar Krimuldas novada pašvaldību. Linda atsūta gan izsmeļošas atbildes, gan ieteikumus, kur vēl lūkot pēc informācijas. Vēl viens lielisks piemērs, kad cilvēks ir tam atbilstošā amatā.

Vēl tik jānoskaidro, vai varu no A2 uz A3 tikt cauri “Rāmkalnu” teritorijai, tā izvairoties no soļošanas līdz pat “Sēnītei”. Aizrakstu “Rāmkalniem” un saņemu vajadzīgo apstiprinājumu ar piebildi, ka pie viena  varu iegādāties kādu gardu un enerģiju vairojošu našķi “Rāmkalnu” veikaliņā 😊

Pēdējās dienās pirms pārgājiena skatos dažādus video materiālus par citu iepriekš veiktiem pārgājieniem gar Loju. Pirms gandrīz gada bariņš video blogeru bija soļojuši gar Loju, tā kā informācijas ir daudz. Nolemju, ka iešu pa upes labo krastu, jo lielākā daļa smilšakmens atsegumu meklējami Lojas kreisajā krastā. Maršruts ir tapis, izpēte veikta. Par to, vai un kā izdodas teoriju pārvērst praksē, lasiet šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: