Viena diena Liepājā

Jau sen bija zināms, ka 13.aprīlī man jābūt Liepājā, jo tur notiks jaunās sezonas pirmais “Bigbank Skrien Latvija” seriāla posms. Tad nu nedēļas nogales aktivitātei vieta nav jāizdomā, jāsaplāno tik laiks, ko tur pavadīšu.

Par nokļūšanu uz Liepāju nav divu domu – jāņem autobuss, kas mani vēju pilsētā nogādās visagrāk. Organizatori startu paredzējuši 12:00, dodot iespēju mierīgi atbraukt skriešanas entuziastiem arī no tālākām Latvijas malām. Atpakaļceļam noskatu priekšpēdējo autobusu uz Rīgu. Kāpēc priekšpēdējo? Lai ir vēl kāds autobuss gadījumā, ja rodas vēlme Liepājā uzkavēties mazliet ilgāk, vēl ko apskatīt. Biļetes nopērku ļoti laicīgi – nedēļu pirms brauciena.

Ja par pasākuma skriešanas daļu jautājumu nav, jo to saplānojuši pasākuma organizatori, tad lūkoju, kā aizpildīt pārējo laiku. Pamazām atzīmēju kartē dažādus interesantus punktus, ko pēc tam savilkt kopā vienā maršrutā. Nolemju galvenokārt koncentrēties uz jūras un ezera malu, pilsētas centru atstājot kādai citai apmeklējuma reizei.

Viens no pirmajiem objektu sarakstā nokļūst Liepājas ostas dienvidu mols, jo noteikti vēlos palūkoties uz jūru. Tālāk ceļu nospraužu dienvidu virzienā līdz pat Liepājas robežai, pie kuras kartē redzams uzraksts Dienvidu forti. Populārāks apskates objekts ir Ziemeļu forti, bet manā maršrutā labi iederas to dienvidu radinieki, un Ziemeļu fortos ir jau pabūts pirms gadiem divpadsmit. Acu priekšā gan veidojas labs maršruts arī pilsētas ziemeļu daļai, tā kā te vēl atgriezīšos.

Liepājas ezera krastā ir divi putnu vērošanas torņi un savā maršrutā iekļauju tos abus, kopējo pārgājiena maršrutu pietuvinot 20 kilometru atzīmei.

Nelielu kreņķi rada mana fiziskā kondīcija, jo pirms nedēļas Jūrmalā labās kājas ikru mazliet savilka un nelaiž vaļā. Jūtot, ka skrējiens arvien tuvojas, bet kāja nav skriešanai īsti gatava, sāku ar nelielām muskuļa masāžām un aptieciņā pieejamiem gēliem, bet vakarā pirms skrējiena lemju lūgt padomu zinošākiem cilvēkiem.

Kamēr DAGAMBA vēl tikai gatavojas kāpt uz skatuves, nosūtu ziņas sev zināmām trim fizioterapeitēm, cerot, ka viņām būs kāds vērtīgs padoms, ko darīt, lai es spētu pieveikt 10 kilometrus. Konsīlijs lemj par labu muskuļa rullēšanai, kā arī tieku pie virknes citu ieteikumu. Ļoti laba informācija, ko saglabāt arī citām reizēm.

Ar padomiem bruņojies, gaidu iespēju tos likt lietā. DAGAMBAS koncerts beidzas tikai nedaudz pēc 23:00, bet, lai arī zinu, ka modinātājs jau 5:00, apzinos, ka jāvelta laiks kājas sakopšanai, citādi agrā celšanās var būt veltīga.

Iemiegu ar neziņu par to, ko ir izdevies paveikt ar kāju, un apziņu, ka gulējis būšu maz, tomēr ar nepacietību gaidu vizīti Liepājā.

Šeit varat lasīt par to, kā pagāja mana diena vēju pilsētā.

Dienvidu forti

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: