Pārgājiens no Daugavpils gar Daugavas lokiem

“Skrien Latvija” seriāla otrais posms notiek Daugavpilī, un, tam tuvojoties, pamazām sāku plānot arī aktivitātes pilsētas un tās apkārtnes iepazīšanai. Sākumā ambīcijas ir samērā nelielas. Plānoju ierasties Daugavpilī 4.maijā (skrējiens notiek dienu vēlāk), iziet nelielu loku pa pilsētu un tās apkārtni un gatavoties skrējienam. Laikus tiek rezervēts numuriņš viesnīcā “Leo”, kas atrodas pilsētas centrā un pavisam netālu kā no dzelzceļa stacijas, tā skrējiena norises vietas.

Pētot kartes, arī ambīcijas pamazām sāk augt. Vispirms meklēju apskates vērtus objektus aptuveni 20 kilometru rādiusā ap Daugavpili, zinot, ka kilometrus četrdesmit varu nosoļot bez liela stresa, un plānojot, ka dienas beigās jāatgriežas atpakaļ Daugavpilī. Tā manā kartē tiek atzīmētas Dinaburgas pilsdrupas.

Saprotu gan arī, ka īsti nav atraktīva atpakaļceļa, tuvākā vieta izvēlētajā virzienā, kur šķērsot Daugavu, ir Krāslavā, bet iet atpakaļ pa to pašu ceļu, pa kuru atnācu, nealkstu. Metos pētīt sabiedriskā transporta iespējas un konstatēju, ka ir gana regulāra autobusu satiksme starp Krāslavu un Daugavpili.

Transporta risinājums jau ļauj maršrutu izritināt vēl tālāk gar Daugavas lokiem un plānot to nevis apļveida, bet izstieptu no punkta “A” līdz punktam “B”, kur punktā “B” vēlama autobusa pietura, no kuras atgriezties punktā “A”.

Ik pa brīdim pakņudina ideja par gājienu no Daugavpils līdz Krāslavai, kas ir izdarāms, bet, ņemot vērā autobusu kursēšanas grafiku, būtu jāveic gar šoseju. Un to nu gan es nevēlos, jo mans galvenais mērķis ir tieši Daugavas loki un tajos atrodamie dārgumi.

Maršrutu pagarinot, tajā tiek iekļauti gan Vasargelišku skatu tornis, gan Slutišku sādža. Nolemju arī, ka uz sādžu jāiet nevis pa lielajiem ceļiem, bet gar pašu Daugavu, tā izejot vienu no lokiem. Sādža kļūst par punktu, kurā varētu pārgājienu noslēgt un uzņemt kursu uz šoseju. Kartē jau atzīmēju arī atbilstošo autobusa pieturu.

Radošās idejas gan nedod mieru, un rezervēju vēl vienu nakti “Leo”, lai varētu doties ceļā pavisam agri no rīta, tā maksimāli izmantojot dienas gaismu. Skaidri gan nezinu, cik daudz laika man prasīs jau iecerētais maršruts, jo priekšstats par gaidāmo reljefu ir visai nosacīts, bet kartē atzīmēju arī Tartaka ezeru. Ja Slutišku sādžā redzēšu, ka laika vēl gana, un jutīšu, ka spēka daudz, iešu arī līdz Tartakam.

Neticu, ka dienu noslēgšu Krāslavā, bet katram gadījumam kartē atzīmēju Grāfu Plāteru pili, lai ir kāds atskaites punkts un iespējas izvērtēt dažādus pārgājiena risinājumus.

Šoreiz Daugavpils un Krāslavas novadu Tūrisma informācijas centrus pasākuma tapšanā neiesaistu, jo distanci paredzu tik garu un ar potenciālu to vēl pagarināt, ka nolemju pieturēties pie paša atrastajiem apskates objektiem un liekus kilometrus nekrāt. Kad ieplānošu atgriešanos Daugavpils pusē, tad gan TIC darbinieki varēs palīdzēt rast vēl kādus interesantus apskates objektus, kurus šai reizē apzināti vai nejauši būšu palaidis garām.

Daugavpilī ierodos ar vilcienu no Rīgas ap 21:00 3.maija vakarā un uzreiz dodos uz viesnīcu. Viesnīcas darbiniece, izdzirdējusi, ka gatavojos celties jau 5:00, nosaka, ka brokastis pasniedz tik no 7:00, bet viņa varot piedāvāt “buķerbroģikus” līdzi ņemšanai. Piedāvājumam ar prieku piekrītu un dodos uz savu istabiņu pārkravāt somu, pielāgojot tās saturu pārgājiena vajadzībām. Gulēt dodos laicīgi, lai vairāk spēka Daugavas loku izaicinājumam.

Par to, kā man veicās Daugavas lokos, lasiet šeit

Gubiščes ezers

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: