56 kilometri no Rankas uz Inešiem

Līgo nedēļas nogale, kad paredzamas trīs brīvdienas, protams, nevar palikt bez pārgājiena. Tā kā zināms, ka līgosim Rankā, jau vairākas nedēļas iepriekš pamazām sāku likt kopā iespējamo maršrutu. Lielie pieturas punkti top visai aši – Ranka – Jaunpiebalga – Vecpiebalga. Atliek vien izdomāt, kā aizpildīt posmus starp šiem punktiem.

Darbā sanāk aprunāties arī ar kolēģi Andri, kas reizi pa reizei savā “Instagram” profilā publicē skaistas fotogrāfijas no Rankas apkārtnes, un viņš piedāvā man padarīt mazliet interesantāku pārgājiena sākumposmu. Ar prieku pieņemu šo piedāvājumu, jo tas nozīmē mazāk soļošanas gar auto ceļiem.

Andris ieminas arī par Inešos esošo Vecpiebalgas muižu, un es ķeros pie maršruta mērīšanas kartē, lai saprastu, vai ir iespēja iekļaut arī šo muižu. Saprotu, ka būs jānoiet vairāk kā 50 km, bet izdarāms tas ir, tāpēc kartē tiek likta atzīme arī Inešos.

Kādu brīdi papētu arī citas iespējas, piemēram, finišu Gaiziņkalnā, kas nozīmētu vēl 20-30 kilometrus klāt pie maršruta, bet šo domu noglabāju kādai citai reizei, lai pārējiem ģimenes locekļiem nebūtu gluži nakts vidū jābrauc man pakaļ no Rankas.

Intriģējošs liekas samērā īss posms gar Slieķu ezeru uz Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja filiāli “Vēveri”. “Vēveros”, protams, var nokļūt pa lielākiem ceļiem, bet tas nozīmētu visai lielu līkumu. Lai arī aplikācijās takas tur nemana, un Google satelītā vien atsevišķās vietās, šķiet, manāms kas ceļam līdzīgs, nolemju, ka tieši šis būs mans maršruts. Cilvēki taču noteikti dodas uz Slieķu ezeru. Nekādu purvu tur nemana, tātad iziet var, neskatoties uz taku esamību vai neesamību.

Andris atsūta maršruta sākuma pieturas punktus. Tos gan nevar atvērt manis lietotās aplikācijās, tāpēc papildinu savu aplikāciju kolekciju ar “Green Tracks”. Kad top skaidrs, ka Andris šai posmā nāks kopā ar mani, saprotu, ka aplikācijas vietā man būs zinošs gids, tāpēc par pārgājiena sākuma posmu un ceļa atrašanu vairs itin nemaz nesatraucos.

Par manām sekmēm Piebalgas pusē aicinu lasīt šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: