No Kandavas uz Abavas rumbu

2017.gadā divu dienu pārgājienā mērots ceļš no Sabiles līdz Kuldīgai, bet Abavai un tās senlejai ir vēl daudz, ko piedāvāt, tāpēc manā darāmo darbu sarakstā nokļūst ieraksts “Kandava + Abavas senleja”.

Ir 2019.gada maijs, kad mana pārgājiena Daugavas lokos aprakstu izlasa kādreizējā kolēģe Inga un saziņā top ideja par to, ka kādreiz varētu iziet kopīgu pārgājienu. Kad vaicāju Ingai par vietu, kurp tā vēlētos doties, izskan doma par Munameģi. Pārgājienus Igaunijas teritorijā neesmu sācis, bet katram gadījumam saglabāju šo informāciju savā atmiņā.

Notikumi sāk strauji attīstīties brīdī, kad “Stirnu buka” organizatori paziņo, ka 2020.gada skriešanas seriāla posms otrais notiks Kandavā. Lūk, zīme, ka pienācis laiks realizēt turpinājumu pārgājieniem Abavas senlejā. Inga ir cēlusies no Kandavas, kā arī aizraujas ar skriešanu, ko gan veic tikai treniņu nolūkos, līdz ar to parādās lieliska iespēja viņas debijai pārgājienos un “Stirnu bukā”.

Kalendāros atzīmējam maija sākumu, kad plānots “Stirnu buka” posms, un es pamazām sāku maršruta plānošanu.

Izpētot posmu starp Kandavu un Sabili, secinu, ka daudz interesanta var atrast Abavas kreisajā krastā un tās pieteku krastos. Arī Abavas labajam krastam ir, ko piedāvāt. MAPS.ME aplikācijā viena aiz otras parādās sarkanas atzīmes, kas apzīmē interesantas apskates vietas. Arī paredzamā pārgājiena distance neatlaidīgi pieaug. Divdesmit kilometri, trīsdesmit kilometri…

Februāra sākumā dodos uz tūrisma izstādi “Balttour 2020”, saprotot, ka tā ir lieliska iespēja vienuviet sastapt un aprunāties ar dažādu novadu tūrisma speciālistiem. Izstādē satieku arī Kandavas tūrisma informācijas centra vadītāju Ilzi, kas pasteidz reklamēt “Stirnu buka” Kandavas posmu. Saku, ka “Stirnu bukam” jau esmu pieteicies un nu lūkoju pēc informācijas, ko vēl apskatīt novadā. Ilze apbruņo mani ar dažādiem materiāliem par Kandavas novadu un Abavas senlejas dabas takām. Papildus veram vaļā MAPS.ME, un Ilze norāda uz vietu, kur Amulas krastā var meklēt atsegumus.

Kad kļūst skaidrs, ka “Stirnu buka” skrējiena maijā nebūs, ar Ingu vienojamies, ka pārgājiens gan paliek spēkā.

Līdz pat maijam turpinu dažādās kartēs pārskatīt Kandavas apkārtni. Pārgājiena garums potenciāli pārsniedz jau 40 un drīz arī 50 kilometru atzīmes. Vēlos saņemt Ingas viedokli par iespējamo maršrutu, jo plānojam taču iet kopā. Distances garumu varam mainīt pārgājiena laikā, ņemot vērā savas sajūtas, fizisko kondīciju.

Nedēļu pirms pārgājiena sāku pastiprināti sekot līdzi laika prognozēm meteo.lv. Sākotnējā iecere iet 2.maijā pamazām kļūst arvien mazāk ticama, jo prognozes no “bez nokrišņiem” kļūst par “līs”, tad arī par “līs pamatīgi un jau agri”. Pirmajam maijam prognozes gan nemainīgi sola mākoņainu laiku, tomēr bez nokrišņiem, tāpēc vienojamies pārgājienā doties maija pirmajā dienā.

Ingai ir izvēles iespējas nakšņot pie savas mātes vai vīra vecākiem, bet par manu bāzes nometni kļūst viesu nams “Pils”, kas atrodas tieši pie Kandavas bruņinieku pilskalna. “Pils” saimniece Oļa labprāt piekrīt uzņemt viesi, un Abavas senlejas pārgājienam nu viss ir sagatavots.

Par to, kā mums veicās Abavas senlejā, lasiet šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s