Ziedošajos Zemgales plašumos

Ieraksts manā darāmo darbu sarakstā vēsta, ka apskatāma arī Bauskas apkārtne, bet pamudinājumu beidzot realizēt šo plānu dod Anita, kas darbojas gan Ogres, gan Bauskas novada interneta un drukātajos ziņu resursos.

Iepriekš pamanījusi manus aprakstus par pārgājieniem gar Daugavu, Anita lūdz, vai līdzīgu pasākumu es varētu realizēt arī Iecavas un Bauskas pusē. Lai nu būtu Iecava un Bauska. Sāku plānot maršrutu.

Drīz saprotu, ka lielākais izaicinājums ir apskates objektiem aizpildīt posmu starp Iecavu un Bausku. Uzreiz atmetu versiju par soļojumu gar šoseju un mēģinu noskaidrot, vai laipa pie Mežotnes pils ir pieejama arī šovasar. Mežotnes pils klusē, bet atsaucīgāks ir Bauskas novada TIC, kas apstiprina, ka laipa ir savā ierastajā vietā.

Galvenie pieturas punkti tad nu ir skaidri – Iecava, Mežotne un Bauska. Kad galvenā maršruta līnija ir nosprausta, atliek vien to papildināt ar dažādiem apskates objektiem. Ierasti meklēju ko tādu, ko iepriekš neesmu skatījis, un maršrutu papildina Mežotnes pilskalns, Garozas muižas parks, Bērzmuiža un vēl vairāki interesanti apskates objekti.

Tuvojas piecas brīvdienas pēc kārtas, un nolemju, ka nākamajā dienā pēc atgriešanās no dēla futbola nometnes būs pats labākais brīdis apciemot ziedošos Zemgales laukus. Laika prognozes 22.jūnijam ir labvēlīgas, un es iegādājos biļeti uz autobusu, kas visagrāk nogādās mani Iecavā.

Par to, kā man veicās soļojumā pa Zemgali, lasiet šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: