No Egļupes uz Siguldu

Pētot apskates objektu sarakstus Siguldas tūrismam veltītajā mājaslapā, esmu kartē atzīmējis vietas, kurās vēl neesmu paviesojies. Secinu, ka lielākoties tās ir uz dienvidiem, dienvidrietumiem no Siguldas, ārpus Gaujas Nacionālā parka teritorijas.

Nolemju, ka jāizveido pārgājiena maršruts šo vietu apskatei, un jau apsveru dažāda garuma maršrutus, kad nākas uz brīdi šo plānu nolikt malā.

Vasara pamazām tuvojas savai izskaņai, kad notraucu putekļus no sava pārgājienu ideju saraksta un drīz vien apstājos tieši pie Siguldas novada, jo aktuāls ir samērā īss maršruts, kas nepārsniegtu 30 kilometru atzīmi un ļautu saprast, uz ko šobrīd esmu spējīgs.

Atkal aplūkojot karti, nolemju, ka starts manam pārgājienam būs vienu staciju pirms Siguldas – Egļupē. Tas ļauj nelielā maršrutā iepīt virkni interesantu dabas objektu – Mežmuižas avotus, Černausku ozolu, Ezernieku karsta kritenes un citus. Maršruta kopgarums varētu būt 20 – 25 kilometru robežās, tā beigu daļā nolemju improvizēt atkarībā no savām sajūtām.

Pārgājienu ieplānoju augusta pēdējā svētdienā, kad tiek solīts mākoņains laiks bez nokrišņiem. Kājās plānoju aut vieglus zābakus, jo iepriekšējo dienu lietus noteikti būs manāms takās, pa kurām soļošu. Somā tiek likta arī sausu drēbju kārta. Pašsajūta ir laba, un ar nepacietību gaidu pārgājiena startu. Par to, ko ieraudzīju Siguldas novadā, lasiet šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: