Atgriešanās Daugavas ielejā

Plānojot kārtējo pastaigu, atceros sarunu, kas pirms aptuveni pusotra gada notika ar Daugavas senlejas raganām. Tolaik apvaicājos raganām par Aizkraukles muižu un Karikstes akmeni, un atbildē saņēmu ieteikumu minētās vietas apciemot vizbuļu ziedēšanas laikā. Tāpat raganas minēja, ka muižas apkārtnē esot vairāki dižozoli.

Vizbuļi sāk ziedēt aptuveni tagad – aprīļa vidū, tāpēc nosūtu Aizkraukles pagasta iemītniecei Gunai jautājumus par konkrētākām iecerēto apskates objektu atrašanās vietām. Guna ir gatava ne tikai pastāstīt, kur tie atrodas, bet pati aizvest mani turp un visu parādīt, tāpēc sāku likt kopā maršrutu pastaigai Aizkraukles pagastā.

Ar Gunu esam vienojušies tikties pie kādreizējās Aizkraukles muižas. Nolemju, ka šoreiz ceļā došos ar vilcienu, tāpēc starts manam pārgājienam būs Aizkraukles dzelzceļa stacijā. Brīdi palauzījis galvu par to, vai finiša līniju likt Skrīveros, vai tomēr tai pašā Aizkrauklē, lemju par labu otrajam variantam, kas dos man iespēju Daugavas ieleju apskatīt gan no augšas, gan no upes malas.

Guna ir minējusi, ka izvedīs mani pa ceļu, pa kuru baronese devusies uz baznīcu. Pāri septiņām gravām. Katram gadījumam izpētu arī alternatīvus maršrutus, jo gravu dziļums var būt dažāds, tāpēc lieti noderētu zināt arī vieglāku ceļu. Septiņas gravas gan izklausās pārāk aizraujoši, lai laistu garām iespēju vismaz pamēģināt.

Noskaidrojis, ka tikšanās 8:00 svētdienas rītā Gunai ir pieņemama, izvēlos pašu pirmo vilcienu no Rīgas uz Aizkraukli, kas no Rīgas atiet 5:08. Tas dos iespēju maksimāli izmantot dienas gaismu. Tā gan solās būt visai pelēcīga, jo tieši pārgājienam izvēlētajā datumā – 16. aprīlī – solīts apmācies un brīžiem lietains laiks.

Par pārgājienu Aizkraukles pagastā lasiet šeit.

Pateicības ozols

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: