No Liepas uz Raunu

Lai izvēlētos kārtējā pārgājiena maršrutu, sameklēju jau pirms kāda laika tapušu sarakstu ar dažādu vienas dienas pārgājienu idejām. Ar acīm pārskrējis apkopotajiem variantiem, apstājos pie atzīmes “Liepa – Rauna”.

Liepas pusē ir daži objekti, ko iepriekš neesmu kārtīgi apskatījis, Raunā arī esmu pabijis vien populārākajos apskates objektos, tāpēc nu ir iespēja tuvāk iepazīt abus ciemus. Lūkoju arī, kas atrodams starp tiem. Lai arī taisnākais ceļš piedāvā dažas, iespējams, interesantas pieturas, lemju par labu mazliet garākam maršrutam caur Jaunraunu.

Tā kā maršruts nav apļveida, risināms arī loģistikas jautājums. Sazvanījis Raunas TIC, noskaidroju, ka pēcpusdienās ir divi autobusi no Raunas uz Rīgu. Ar to man pietiek, lai būtu drošs par nokļūšanu mājās. Uz Liepu tad došos ar pašu pirmo vilcienu no Rīgas, atpakaļ – ar autobusu no Raunas.

Maršruts lielākoties vijas pa dažādu ceļu nomalēm, tāpēc īpaši izpētu lielāko no tiem – Priekuļu – Raunas ceļu, gar kuru man jānoiet vismaz piecus kilometrus. Par laimi Google ar savu auto ir izvizinājusies pa šo ceļu, dodot man iespēju virtuāli to iepazīt. Nopriecājos, ka ceļa nomales ir gana platas un līdzenas, tā kā varēšu droši soļot pa tām.

Maršrutu saplānojis, kravāju mugursomu un gatavojos ceļam. Modinātājs uzlikts uz 5:00 no rīta.

Par manām gaitām maršrutā no Liepas uz Raunu lasiet šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: