31.janvāris. Stambula – Rīga

Ceļamies 6.00 un dodamies brokastīs. Ir iespēja izvēlēties sierus un gaļu, dažādus augļus, maizītes, jogurtus u.c. labumus. Varenākās brokastis mūsu ceļojuma laikā.

7.00 mūs gaida busiņš, lai aizvestu uz Stambulas lidostu. Pilsētā no rīta temperatūra ir 0 grādu. Pa ceļam uz lidostu šoferis piestāj vēl kādā viesnīcā, un mūsu rindas papildina trīs diezgan nerunīgi pasažieri – kāds diezgan cienījams kungs un divas dāmas.

Lidostā iekļūšana ir tikai caur drošības kontroli. Veiksmīgi tiekam tai cauri, izejam pasu kontroli un turpmākās stundas līdz lidmašīnai varam pavadīt lidostas veikalos.

Laiks paskrien strauji, un pēc 9.30 sākas pēdējā drošības kontrole, kurai seko iekāpšana. Atvadāmies no Turcijas un dodamies divarpus stundu lidojumā mājup.

Jau Rīgas lidostā pasu kontrolei tiekam cauri diezgan ātri, bet iestrēgstam pie bagāžas lentas. Mūsu somas kā nemana, tā nemana… Daži igauņu jaunekļi pamanās nobloķēt kravu plūsmu ar savām tramplīnlēcēju slēpēm, tomēr pamana to un aši norauj slēpes no lentas. Beidzot parādās arī mūsu pazīstamās Marmot, Bask un citas somas… Visiem atkal tiek izdalīti sertifikāti, vienojamies arī pēdējai fotogrāfijai, kuras uzņemšanā dalību ņem tie paši igauņu tramplīnlēcēji. Vēl pēdējās atvadas, un dodamies caur durvīm katrs uz savu pusi…