10.februāris. Plaza Argentina (4200m) – Camp 1 (5000m)

Šodien pārceļamies uz Camp 1. Iziešana gan paredzēta tikai 12.00. Rīts atkal ataust saulains, vējš arī ļoti labi nožāvējis telti. Pamostamies īsi pēc 7.00. Sāku kravāt somu ceļam uz nākamo nometni. Jāsaritina arī guļammaiss un paklājiņš. Kad mantas savāktas, nogādāju kopējā teltī gan somu, ko nesīšu uz augšu, gan somu, ko sūtīšu uz leju. Lejup ar mūļiem tiks sūtītas Norda un Līgas mantas, kā arī tās pārējo mantas, kas vairs nebūs nepieciešamas turpmākajā kāpienā.

Brokastīs man apetīte laba – nozūd gan olu kultenis, gan divas tostermaizes ar ievārījumu. Pirms 10.00 dodos pie dakteres, kuru satieku pa ceļam uz medpunktu, un pēc īsas jautājumu un atbilžu apmaiņas viņa man saka „Go!”. Vēl izšķirojam mantas, kas dodas lejup, un īsi pēc 12.00 sākam ceļu augšup. Katram līdzi arī oranžs, numurēts maiss, jo augstāk par bāzes nometni tualetes vairs nav iekārtotas, bet svarīgas organiskas izcelsmes vērtības atstāt nometnēs vai pa ceļam ir aizliegts.

Kad jaucam nost savu telti, līdzās to pašu dara divi vīri (iespējams amerikāņi), kas ir jau atceļā no virsotnes. Abi to veiksmīgi sasnieguši.

Abi ar Jāni atkal noslēdzam gājienu. Tā kā vietām akmeņi brīvi pārvietojas, tad taciņas arī mēdz transformēties, tomēr raiti soļojam uz priekšu. Arvien gan spēkā pieņemas vējš, tāpēc uzvelkam membrānas jakas, lai kaut kā ar to cīnītos. Pārējie grupas dalībnieki pēc četru stundu gājiena jau ir nometnē. Mums vēl jāieņem pēdējais, diezgan stāvais kāpums. Vējam pamazām pievienojas arī sniegs. Pārējie ik pa brīdim rācijās apjautājas par mūsu atrašanās vietu, bet šī apjautāšanās kādā brīdī jau sāk kaitināt, jo soļojam uz priekšu tieši tik ātri, cik varam. Sniegputenim pieņemoties spēkā, cīnāmies augšup un pēc piecarpus stundu kāpiena esam nometnē. Samērā ātri ar Guntara palīdzību mūsu telts tiek uzslieta. Pamazām iekārtojamies, vēl tikai jāatrisina ēšanas jautājums. Kamēr ir sniega vētra, visi sēžam teltīs, bet, kad vējš norimst, dodamies uz upīti pēc ūdens un sākam dalīt ēdienu. Degļus prātīgi kurinām teltīs, blakus teltīm vai pat kādu gabalu nostāk. Uzvārām ūdeni gan Travellunchiem, gan tējām. Pēc apvienotajām pusdienām – vakariņām dodamies gulēt.