20.februāris. Mendoza

Kā jau šeit ierasts, ceļos 8.00. Esmu paredzējis doties izbraukumā ar vietējo „sightseeing” busu. Autobuss atiet 11.00, un starta vietā esmu jau pusstundu ātrāk. Pilsēta, šķiet, vēl tikai mostas (šodien ir brīvdiena), restorānu īpašnieki pamazām iznes krēslus un galdus, slauka ietves.

Īsi pirms 11.00 parādās buss, un uzreiz noskaidroju, ka ekskursijas gids runā tikai spāņu valodā (tātad ir vēl, uz ko tiekties). No vadītāja teiktā gan saprotu, ka parkā, pa kuru brauksim, būs daudz, ko redzēt. Pamazām buss piepildās ar cilvēkiem. Pūzdams savā svilpē, līdzās uz velosipēda piebrauc sirms saldējuma pārdevējs. Kāda dāma nofotografē busu, lai arī pati braukt negatavojas. Kad buss pilns, vadītājs visiem pārdod biļetes, un dodamies ceļā.

Tā kā no stāstītā neko daudz nesaprotu, cītīgi vēroju apkārtni. Pa vareniem dzelzs vārtiem iebraucam parka teritorijā. Saprotu, ka statujas, kas atrodas aplī netālu no iebrauktuves, arī ir gana svarīgas. Tālāk papeļu aleja, tad palmu aleja. Daudz tiek stāstīts arī par ūdenskrātuvi, pie kuras piebraucam. Saprotu, ka tajā reizēm notiek arī kādas sacensības. Ceļš ved gar zoodārzu un tad augšup. Pa ceļam redzams paliels amfiteātris. Kalna galā nokļūstam pie lielas statujas, kas viennozīmīgi ir Mendozas simbols. Tur tiek dota iespēja izkāpt, fotografēt, apmeklēt labierīcības, atbalstīt vietējos uzņēmējus. Tad ceļš atpakaļ uz pilsētas centru, pa ceļam izlaižot tos pasažierus, kas vēlas apmeklēt zoodārzu. Tūres beigās visi šoferim aplaudē, tātad stāstījis ir labi.

Pa ceļam uz viesnīcu ieeju vēl veikalā pēc augļiem un jogurtiem. Pēcpusdienā atkal Čempionu līga – Barcelona zaudē Milānai izbraukumā. Dodos pastaigā, lai atrastu ko vakariņām. Laukumā pretī viesnīcai bariem sapulcējušies lielāki un mazāki skrituļdēļu un bmx lietotāji. Pilsētā tautas daudz, bet daudzi veikali un arī ēstuves (piemēram, McDonalds) nestrādā, šķiet, tāpēc, ka svētku diena, ko tādu man minējusi arī viesnīcas administratore. Neatkarības laukumā cilvēki sasēduši uz soliņiem un zālītē, laukuma vidū cītīgi tiek celta skatuve kādam pasākumam. Beigu beigās ieeju Subway un ar pārdevēju, kas nerunā angliski, vienojos gan par to, kādu sviestmaizi gribu, gan to, ka to vajadzētu iesaiņot līdzi ņemšanai.

%d bloggers like this: