Pārdaugavas muižas un muižiņas lūkojot

Tuvojas Tet Rīgas Maratona 2019 nedēļas nogale, un jau zinu, ka jāstartē gan sestdien paredzētajā Ģimeņu skrējienā, gan svētdienas 10 kilometros. Daudz netrūkst, lai šo pasludinātu par no pārgājieniem brīvu nedēļas nogali, bet tad iešaujas prātā doma, ka savu iknedēļas pārgājienu šoreiz varu ieplānot Rīgā.

Iedvesmu smeļos Facebook manītajos, “Zaļo pārgājienu” organizētajos pārgājienos pa Pārdaugavas muižiņām. Pats esmu no Pārdaugavas un reiz regulāri skatīju pie Rīgas Angļu ģimnāzijas esošo Borherta muižiņu, kā arī Bloka muižiņu netālu no manu brāļu un vēlāk arī manu dēlu apmeklētā bērnudārza, tāpēc nu atliek tikai paplašināt apmeklējamo objektu skaitu.

Apzinos, ka muižu ēkas var būt apdzīvotas, ka iedzīvotājiem varētu būt iebildumi pret puisi, kas ar fotoaparātu rokās lodā gar to sētām, tāpēc nolemju pieturēties pie divām pārbaudītām lietām – pieklājības un cieņas pret vietējo iedzīvotāju prasībām. Pieļauju arī, ka lielākā daļa no tiem apzinās, ka dzīvo vēsturiskās ēkās, kas piesaista tūristu interesi.

Zaļie pārgājieni Pārdaugavas muižiņas iepazīst vairākos maršrutos, bet es plānoju tikai vienu, kura laikā apskatīt visu, ko nu varu sasniegt. Atlasu un MAPS.ME atzīmēju muižiņas no Zaļo pārgājienu maršrutiem. Meklējot informāciju, noder arī Dzintarzīmju lapā esošais Rīgas piļu un muižiņu saraksts.

Kad karte pilna ar sarkaniem punktiem, mazliet jāpalauza galva, kā tos visus sarindot vienotā maršrutā, kā arī, no kurienes sākt pārgājienu, ņemot vērā to, ka pirms tam 11.novembra krastmalā notiek Tet Rīgas maratona Ģimeņu skrējiens.

Kad četratā pieveikti Ģimeņu skrējiena 4,2 kilometri, kā arī redzēts, kā jaunākais dēls visiem pa priekšu noskrien savu 200 metru skrējienu, pievēršos pārgājiena idejas realizācijai. Par manām sekmēm lasiet šeit

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: